Par Eiropas Revolūciju

Emocijas un loģiski apsvērumi, rūguši vairāku gadu garumā, šajā pavasarī ir izlauzušies plašākā publiskā telpā, lai arī masu mediju nepavisam neatbalstītā telpā. Par izlaušanās simbolisku sākuma datumu tiek uzskatīts 2011.gada 15. maijs, kad aizsākās plašākie spāņu protesti, un kuriem pēc nedēļas sekoja Grieķija, Portugāle, Francija, un nu jau tās ir padsmit valstis, kurās lielākā vai mazākā mērā notiek pilsoņu sapulces, demonstrācijas un patiesas informācijas apmaiņa.

Eiropas Revolūcija, cita starpā iedvesmojusies arī no Stéphane Hessel grāmatas “Indignez-vous!” , saukta arī  15-M kustība, indignados kustība , kustība par patiesu demokrātiju. Virzībā uz globālu revolūciju: problēmas saknes ir globālas, tātad arī risinājumiem ir jābūt globāliem.

Novērotāja (un arī dalībniece) no Spānijas ziemeļiem, centīšos dot savu pienesumu informējot par šiem notikumiem. Informācija, viedokļi. Ziņas no Latvijas, Spānijas un citām Eiropas valstīm.

———————

Mēs esam vienkārši, parasti cilvēki. Mēs esam tādi kā tu: cilvēki, kuri no rītiem ceļas augšā, lai mācītos, strādātu vai meklētu darbu, cilvēki, kuriem ir ģimene un draugi. Cilvēki, kuri smagi strādā katru dienu, lai varētu dzīvot un sagādāt labāku nākotni mums apkārt esošajiem.

Daži no mums sevi uzskata par progresīvākiem, citi par konservatīvākiem. Daži ir ticīgi, citi ne. Dažiem no mums ir skaidri definētas ideoloģijas, citi no mums sevi uzskata par apolitiskiem… Bet mēs visi esam noraizējušies un sašutuši par to politisko, ekonomisko un sociālo ainu, ko redzam visapkārt. Par politiķu, uzņēmēju un banķieru korupciju… Par vienkāršā pilsoņa neaizsargātību.

Šī situācija mums visiem nodara pāri ik dienu. Bet, ja mēs visi sanākam kopā, varēsim to mainīt. Ir pienācis laiks sakustēties, laiks visiem kopā veidot labāku sabiedrību. Tāpēc mēs uzstājam sekojošo:

Jebkuras attīstītas sabiedrības prioritātes ir vienlīdzība, progress, solidaritāte, brīva pieeja kultūrai, ekoloģiskā ilgtspēja un attīstība, cilvēku labklājība un laime.

Pastāv pamattiesības, kurām šajās sabiedrībās būtu jābūt reālām: tiesības uz mājokli, darbu, kultūru, veselību, izglītību, piedalīšanos politikā, brīvu personas izaugsmi un tiesības patērēt veselīgai un laimīgai dzīvei nepieciešamos produktus.

Veids, kādā pašlaik darbojas mūsu ekonomiskā un politiskā sistēma, neīsteno šīs prioritātes, un tas ir šķērslis cilvēces progresam.

Demokrātija izriet no tautas (demos – tauta, cracia – vara), tāpēc valdībai ir jāpieder tautai. Tomēr šajā valstī lielākā daļa politiķu mūsos pat neklausās. Viņu funkcijai būtu jābūt pārstāvēt mūsu balsis institūcijās, atbalstot  pilsoņu aktīvu piedalīšanos politikā pēc iespējas tiešākos veidos un cenšoties panākt lielāko labumu lielākajai daļai sabiedrības, nevis kļūt bagātiem un uzplaukt uz mūsu rēķina, izpildot tikai to, ko vēlas ekonomikas lielvaras, un noturoties pie varas, pateicoties „partiju diktatūrai”.

Negausība un varas apkopošana nedaudzu cilvēku rokās rada nevienlīdzību, spriegumu un netaisnību, kas savukārt noved pie vardarbības, kuru mēs nosodām. Novecojušais un pretdabiskais ekonomikas modelis, kur pašlaik ir spēkā, bloķē sociālo sistēmu, pārveidojot to spirālē, kura iznīcina pati sevi, tajā pašā laikā padarot bagātus atsevišķus cilvēkus un grūžot nabadzībā un trūkumā pārējos. Un tā līdz sabrukumam.

Šīs sistēmas vēlme un mērķis ir naudas uzkrāšana, padarot to par svarīgāku nekā sabiedrības labklājību un efektivitāti. Izšķiežot resursus, iznīcinot planētu, radot tikai bezdarbu un nelaimīgus patērētājus.

Mēs, pilsoņi, veidojam daļu no milzīgas mašīnas, kura darbojas, lai padarītu  bagātu minoritāti, kurai nav ne jausmas par mūsu vajadzībām. Mēs esam anonīmi, bet bez mums nekas nepastāvētu, jo mēs griežam pasauli. Ja kā sabiedrība mēs iemācīsimies neuzticēt savu nākotni abstraktai ekonomiskajai rentabilitātei, kura nekad nepalīdz lielākajai daļai iedzīvotāju, tad mēs spēsim izbeigt šo trūkumu un pāri darīšanu.

Ir vajadzīga Ētiskā Revolūcija. Mēs esam nostādījuši naudu augstāk par Cilvēku, bet tai ir jākalpo mums. Mēs esam cilvēki, nevis tirgus produkti. Es neesmu tikai tas, ko es pērku, kāpēc pērku un no kā pērku.

Par visu iepriekš minēto, esmu sašutis/usi.

Domāju, ka varu to mainīt.

Domāju, ka es varu palīdzēt.

Zinu, ka mēs kopā to varēsim.

Izej uz ielas, kopā ar mums. Tās ir tavas tiesības.

We are normal people, no matter political preferences. We assemble here to demand, a real and participatory democracy.

We do not want:

1. Corrupt politicians or parties that show indifference with their members´ corruption.
2. Politicians screaming each other as if Congress were a circus.
3. Politicians engaged in charging problems in oppositors and claiming for successes (because it´s people who move nations, not them).
4. Politicians talking us as if we were idiot and manipulate public interest for their convenience.
5. Coward politicians giving up in view of banks “evaporating” millions of euros due to fraudulent invest and demanding ordinary people to pay their debt, with no financial responsible tried.
6. Politicians unwilling to work with other politicians in a constructive manner and to consider Spain composed of different people and thinking, all worthy to get in goverment consideration.
7. Politicians who do not promote direct participation of citizens in decision-making (new technologies make this fact a real objetive).
8. Politicians forgetting that their power come from every one voting and the first political duty is to listen and obey people.
9. Politicians who do not defend the state (in which we all are represented) and the right to education, health, employment and housing in fair conditions.
10. Politicians running across Spain to catch votes one week before the election, to do during four years what politicians from point 1 to point 9 use to do.

Gentleman elected politicians, please note what we do no want!
Yesterday it was Ireland and Greece. Today is Portugal. Tomorrow we do not want our country  mortgaging its future because of The Bank fraud.

———————

The day has come
We have taken the streets for a true democracy now
The day ,when the citizens have decided to meet and join their voices
The day ,when we have covered the streets with a clear message
WE ARE NOT SAFE IN POLITICIANS AND BANKERS HANDS
And the message took the streets across the whole country
And the streets celebrated that day as the first day that we have taken a true change.

A change depends on YOU,on ME, on ALL OF US:young people,elder people,workers,unmployed people.

The Media won’t silence our voices any more because we have seen we are REAL people, just as the DEMOCRACY we are demanding.

There is no excuse
HISTORY is looking at us and it is our turn to make a movement.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: